Historia Marin Bikes

MADE FOR FUN

Rowery Marin są stworzone do zabawy. Odkąd w 1986 roku zadebiutowały pierwsze rowery górskie noszące nazwę Marin Bikes, marka poświęciła się wzbogacaniu życia naszych rowerzystów, tworząc rowery o wysokim kalibrze radości, które zapewniają lata przyjemności z jazdy. Prowadzimy biznes oparty na ciężkiej pracy, napędzany pasją, a zaspokajany satysfakcją płynącą z niesienia radości kolarstwa rowerzystom na całym świecie.

Niezależnie od tego, czy Twój pomysł na zabawę obejmuje jazdę trudnymi szlakami do wysokiego alpejskiego jeziora, przypięcie numeru startowego i start w pierwszym wyścigu, podróż do domu na rowerze podmiejskim, wyprawę rowerową do odległego kempingu, czy po prostu odkrywanie okolicznych ścieżek rowerowych. Marin zapewnia radość z jazdy. Jest to zasada, która przyświeca nam podczas opracowywania nowych rowerów, od długodystansowych, pożerających szlaki maszyn, które doskonale sprawdzają się na niektórych z najtrudniejszych torów wyścigowych na świecie, po kolekcję rowerów przystosowanych do wielu nawierzchni. Każdy model został zaprojektowany z myślą o dobrej zabawie i maksymalizacji frajdy z jazdy na dwóch kołach.

1987 Marin Muirwoods

1986-1988

Sukces naszego pierwszego modelu Marin, Madrone Trail, zwrócił na siebie uwagę i położył podwaliny pod trzy dekady historii nastawionej na rozbudowę oferty rowerów górskich.


Zaledwie dwa lata po założeniu firmy, dobrze przyjęty Marin Team Titanium z 1988 r. wkroczył w nowe przestrzenie dziejów. Był to jeden z pierwszych w branży tytanowy rower górski.

1986-1988

Marin zaczyna nazywać modele na cześć kultowych zabytków hrabstwa Marin: Muirwoods, Bolinas Ridge, Pine Mountain, Indian Fire Trail, Eldridge Grade i Hidden Canyon.
92 intro clipped web
Golden Gate Bridge and San Francisco, from the Marin Headlands.

1991

Marin ma długą historię innowacji i jest liderem we wprowadzaniu na rynek nowych kategorii. Zlokalizowany jest w pobliżu miejskiego centrum kolarstwa San Francisco. Marin od zawsze był w czołówce tworzenia nowych kategorii m.in. pojazdów hybrydowych. W ten sposób rozszerzył markę na nowy segment klientów.

1993

Pionier w projektowaniu z pełnym zawieszeniem. Titanium FRS z 1993 roku zawierał wczesne komponenty zawieszenia Manitou i ważył zaledwie 25 funtów = 11,34kg. Jurgen Beneke pojechał właśnie an Titanium FRS po tytuł mistrza świata kolarstwa górskiego w 1993 roku.

1993 Marin Ti FRS
2007 quad XLT 1

Czas mija

Przez lata 90. i 2000. Marin zbudował wokół siebie światową rzeszę fanów, oferując innowacyjne, konkurencyjne rowery i skupiając wokół siebie odnoszących sukcesy wybitnych zawodników. Na rynku pojawiły się hydroformowane, ramy monocoque i coraz większa liczba modeli z pełnym zawieszeniem, a także konstrukcja Quad-Link. Te modele MTB, w połączeniu z większym naciskiem na jazdę na rowerze po chodnikach, mocno osadziły Marin jako jednego z kluczowych graczy w branży rowerowej.

2012-2013

Rozpoczyna się kolejny rozdział Marin. Pod nowym właścicielem i kierownictwem, złożonym z weteranów branży rowerowej następuje koncentracja skupiona na ożywieniu tej znanej marki.
Matt V from Marin
Julia Hoffman

2014

Na rynek trafiają: enduro Attack Trail i trailówki Mount Vision, wprowadzając Marin w świat rowerów górskich z pełnym zawieszeniem z włókna węglowego. Całkowicie nowa linia modeli Fairfax „Speed Commute” wprowadza nowy styl do linii hybrydowej oraz zdobywa nagrody i wyróżnienia od mediów i użytkowników.

2015

Wyposażony w system zawieszenia IsoTrac Rift Zone 29er o skoku 120/110 mm pojawia się w wersji z ramami z włókna węglowego.

man rides bike
Man bikepacking

2016

Z okazji 30. rocznicy Marin do oferty powracają modele Pine Mountain i Four Corners. Inspirowane dziedzictwem modele wykorzystują ramy ze stali chromowo - molibdenowej 4130 i pakiety graficzne, które nawiązują do wpływowych wczesnych lat Marin. Debiutuje linia Gestalt, czyli gravel dającej rowerzystom nowe opcje w rozwijającej się kategorii wszechstronnych rowerów szutrowych

2017

Wykorzystując światowej klasy łańcuch dostaw Marin wprowadza całkowicie nowy rower na szlaki Hawk Hill, który staje się punktem odniesienia w całej branży, oferując rowerzyście wyjątkowe osiągi, które są w końcu w przystępnej cenie. Hawk Hill szybko staje się najlepiej sprzedającym się modelem Marin, zarówno w jednostkach ilościowych jak i w dolarach.

Marin Hawk Hill
Editors choice

2018

Pełny renesans zawieszenia z przełomowym Wolf Ridge, który jest liderem w rozwoju opracowanym we współpracy z dostawcą technologii Naild. Wolf Ridge wprowadza na rynek to, co jest naprawdę pierwszym całkowicie nowym projektem zawieszenia od lat, zbierając dziesiątki pochlebnych recenzji, a także niektóre z najwyższych wyróżnień w branży rowerowej. Rozszerzona zostaje przebojowa linia MultiTrac o dodatkowe modele Hawk Hill, a także przejście na tę platformę modelu Rift Zone oraz wprowadzenie zupełnie nowego modelu B-17 w kołach 27.5+.

2019

Pozostając o krok przed trendami w branży, Marin wprowadza na rynek wiele nowych modeli, w tym rodziny Presidio i ebike, a także rozszerza inne popularne linie.

Mount Vision
Man rides bike round corner

2020

Modele Rift Zone Carbon dołączają do rynkowej walki, podnosząc linię MultiTrac dzięki ramom o wysokiej wydajności i nowej ofercie specyfikacji.


Całkowicie nowy Headlands wprowadza węgiel do segmentu „Gravel”, w prawdziwie marynistycznym stylu, z dużą użytecznością i zabawą.

2021

Modele ebike Alpine Trail E kradną blaski reflektorów, zdobywając tylko pochwały zarówno mediów, jak i użytkowników. Alpine Trail E wykorzystuje całą wspaniałość naszej agresywnej platformy enduro o największym skoku, aby uczynić z niego najbardziej wydajny eMTB Marin do tej pory.


Po stronie rowerów miejskich Larkspur przywraca klasyczny rower w stylu „mixte”, łącząc stylistyczne elementy wcześniejszych rowerów górskich z nowoczesnymi komponentami, czego efektem jest jedyny w swoim rodzaju wielopowierzchniowy cruiser.

Nikki Whiles riding an Alpine Trail E2, Wales UK.
Matt Jones, high in the air aboard his Marin Alcatraz.

2022

Nowy rok rozpoczyna się z przytupem, gdy wprowadzamy aktualizację uwielbianego przez dirtowców Alcatraz. Popularny model dirt jump/slopestyle, opracowany we współpracy z legendą Mattem Jonesem, jest teraz oferowany w dwóch rozmiarach ramy i świeżej, przyciągającej wzrok grafice.

Dalsze udoskonalenia innych rodzin modeli z linii Marin obejmują nowy model Rift Zone Carbon 29 XR z najwyższej półki, rozszerzenie popularnej szuterowej linii DSX z płaskimi kierownicami i nie tylko.

MADE FOR FUN

Jeśli udało Ci się tu dotrzeć to może Ci się również spodobać ten film o nas.

Oglądaj tutaj