Pragniesz mieć jeden rower, którym możesz pojechać na całodzienną wyprawę enduro w góry, który równie dobrze będzie czuł się na technicznych zjazdach jak i podczas wspinaczki na przełęcze? Nie szukaj już dalej. Alpine Trail to nasza wspaniała maszyna, która realizuje te wszystkie potrzeby. Jego sercem jest bardzo doceniane zawieszenie MuliTrac, które w zależności od modelu współpracuje z damperem powietrznym lub sprężynowym. Możesz wybrać, czy chcesz mieć przedni trójkąt aluminiowy czy carbonowy. Niezależnie od tego jaki wybierzesz, to będzie miał on wszystkie najnowocześniejsze progresywne standardy. Całość dopełniają bardzo szybkie koła w rozmiarze 29", które pomogą Ci podbić każdy górski szlak.

Zastosowane technologie

Detail image of Alpine Trail Carbon tube

RAMA WYKONANA Z JEDNOKIERUNKOWYCH WŁÓKIEN KARBONOWYCH

Dzięki zastosowaniu wysokomodułowych włókien węglowych modele Alpine Trail Carbon 1 i 2 tworzą konstrukcję typu monocoque. Czyni to najmocniejszą i najsztywniejszą konstrukcję enduro spod szyldu Alpine Trail.

ALUMINIOWA RAMA SERII 4

Aluminiowe ramy Alpine Trail stworzone są z dbałością o najdrobniejsze detale z zastosowaniem najnowocześniejszych standardów takich jak: wewnętrzne prowadzenie kabli, polerowanie spawów, zaawansowane profilowanie rur.

Zobacz więcej
Alpine Trail rocker link detail.

ROCKER WYKONANY Z JEDNEGO KAWAŁKA KUTEGO METALU

Sercem zawieszenia Alpine Trail jest kuty jednoczęściowy rocker łączący wahacz z damperem. Dzięki temu rower posiada bardzo wysoką sztywność boczną zapewniającą Ci płynną jazdę w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach.

Detail of the tire clearance that the one piece forged rocker link allows for.

KRÓTKI TYŁ - SZYBSZY W ZAKRĘTACH

Dzięki zastosowaniu sztywnego rockera zawieszenie w Alpine Trail nie wymaga dodatkowego wspornika usztywniającego na górnych widełkach. W ten sposób osiągnięto bardzo duży prześwit dla opony oraz skrócono chainstay, czyli tylne widełki. A co za tym idzie Twoja jazda na technicznych zjazdach będzie jeszcze płynniejsza i szybsza.

Detail shot of the Alpine Trail's slack 63.5° head tube angle.

NOWOCZESNA PROGRESYWNA GEOMETRIA

Alpine Trail ma bardzo płaski kąt główki ramy 63.5º, a zarazem stromy kąt rury podsiodłowej 78º. Jednocześnie długosć roweru (reach) przesuwa Cię podczas jazdy mocno do przodu. Wszystko po to, aby zapewnić najlepsze wrażenia z jazdy w terenie górskim. Dzięki temu rower podjeżdża lepiej niż kiedykolwiek dotąd, oferując zarazem maksymalną pewność i stabilność na zjazdach.

Flow Mountain Bike love the Alpine Trail 7

one of the best value enduro bikes on the market

Matt & Martha on their Alpine Trail Carbons

Matt Jones and Martha Gill have put their bikes through their paces in this fun video