Nazwa Headlands pochodzi od najbardziej znanej części wybrzeża w hrabstwie Marin, czyli terenu w sąsiedztwie legendarnego mostu Golden Gate. Na cześć tego miejsca powstało limitowane malowanie ramy pomarańczowo niebieskiej, która oddaje kolor pacyfiku i tegoż mostu. Marin Headlands uosabia wszystko, co oferuje ten piękny i trudny teren. Rama zbudowana jest z jednokierunkowego włókna węglowego, które zostało specjalnie zaprojektowane do tego roweru. Headlans gotowy jest na przeróżne przygody na wielu rodzajach nawierzchni: weekendowych przygód niedaleko domu jak i długich tygodni spędzonych w siodle, ale również startów w ultramaratonach. Specjalna konstrukcja ramy pod napędy 1x oznacza krótkie tylne widełki, w które zmieścisz opony 700x45 mm / 650Bx50 mm. Tworzy to rower świetnie przyspieszający i doskonale prowadzący się na technicznych odcinkach. Połączenie dłuższej górnej rury i krótszego mostka zaczerpnięliśmy z nowoczesnych rowerów górskich. Dzięki temu rozwiązaniu podczas jazdy na trudnym odcinku przekonasz się, że Headlands gwarantuje Ci jazdę komfortową, a zarazem też szybką. Zaś na płaskim odcinku pozwoli Ci na bardzo dynamiczne i wydajne pokonywanie kilometrów z uśmiechem na twarzy. Wewnętrzne prowadzenie przewodów i mnóstwo gwintowanych otwórów wewnątrz głównego trójkąta umożliwia montaż wszystkiego: począwszy od wody i dętek, aż po niestandardową torbę, szytą na wymiar ramy, którą przykręcisz na stałe eliminując paski. Jednocześnie zachowane zostało konwencjonalne mocowanie bagażnika i błotnika, które pozwoli Ci na dostosowanie roweru do pozasezonowych dojazdów do pracy.

Zastosowane technologie

Unpainted carbon fiber frame

CARBONOWA RAMA I WIDELEC

Sercem Headlands jest lekka rama z jednokierunkowego włókna węglowego. Wraz z nią zastosowaliśmy widelec również z carbonu ze sztywnymi osiami z przodu i z tyłu oraz z prześwitem dla opon do 700Cx45 lub 650Bx50. Dzięki temu jest to najlżejszy do tej pory gravel w ofercie Marina.

Marin Headlands 2 carbon fiber fork.

DUŻY PRZEŚWIT OPON

Headlandsa zaprojektowaliśmy z prześwitem dla opon do 700Cx45 lub 650Bx50. W ten sposób poradzisz sobie nawet z najtrudniejszymi „drogami”, po których przyjdzie Ci jechać.

Marin Headlands 2 drooper post.

KOMPATYBILNY ZE SZTYCĄ REGULOWANĄ

Rama Headlandsa wyposażona jest w port do wewnętrznego prowadzenia sztycy regulowanej. Headlands 2 wyposażony jest seryjnie w sztycę ze skokiem 105 mm lub 85 mm - w zależności od rozmiaru ramy.

Marin Headlands seatstay brace/fender mount.

ODKRĘCANY WSPORNIK BŁOTNIKA

Górne widełki stworzone są z carbonu, który lekko się ugina podczas jazdy oferując Ci dodatkowy komfort. Do nich przykręciliśmy demontowalny i dedykowany mostek do instalacji błotnika. W ten sposób rower wygląda czysto i gładko oraz zwiększa prześwit dla koła i błota – w momencie kiedy błotniki nie są potrzebne.